lt

1689

Britų pirkliai išsikovoja teisę Šventojoje statyti uostą ir miestą, kasti kanalus. Šaltiniuose šis miestas minimas Janmarienburgo pavadinimu, jam suteikiama Magdeburgo teisė, sukuriamas herbas. Tais metais pranešama apie du į Šventąją atplaukusius laivus ir dar 20 laukiamų.

1701

Sėkmingai besitęsusią uosto statybą nutraukia Rusijos ir Švedijos Šiaurės karas, vykstantis dėl Baltijos ir jos pakraščių žemių. Tais metais devyni Švedijos karo laivai užverčia įėjimą į Šventosios uostą akmenimis.

1767

Žemaitijos žemvaldys Stanislovas Pilsudskis ištiria Šventosios uosto likučius ir parengia atstatymo projektą. Deja, dar keletą šimtmečių nepavyksta jo atstatyti iki galo, miestelėnų verslai nekinta, tačiau atsiranda tradicija miestelį ar jo šiaurinę dalį rašytiniuose šaltiniuose pavadinti Uostu.

1923

1923–1925 m. Patvirtinamas III etapų žvejybos uosto statybos projektas, kurio metu pastatomas 380 m ilgio pietinis ir 228 m ilgio šiaurinis molai su 60 m pločio vartais, įrengiamos krantinės. Nustatyta, kad tuo metu vietos žvejai per metus sugaudavo iki 300 tonų žuvies.

1939

1939–1940 m. Pradedamas III uosto statybos etapas: pietinis molas siekia 780 m ir baigiasi 7,5 m gylyje, įrengiami 6 m gylio vidiniai baseinai. Taip pat prasideda Šventosios karo uosto statybų darbai, nuo 1939 m. kovo mėn. čia įkuriama mokomojo karo laivo „Prezidentas Smetona“ bazė.

1957

780 m atstumu nuo jūros, 42 m virš jūros lygio pastatomas pagrindinis navigacinis uosto simbolis – Šventosios švyturys. Švyturio matomumas siekia 31 km atstumą, o iš jo bokšto atsiveria nuostabi panorama į Baltijos jūrą.

2020

„Šventosios vartai“ - jūros ir kopų apsuptoje nedidelėje salelėje įsikūrę namai – tai galimybė iš naujo atrasti pajūrį ir sąlytį su gamta. Panoraminiai langai atveria vaizdus į pakrantę, o šalia esančioje atsinaujinančioje prieplaukoje verda bendruomenės gyvenimas.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Tam tikrų slapukų naudojimu reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

 

Sutinku